HOE KUNT U UW BEDRIJF VEERKRACHTIGER MAKEN IN HET KADER VAN COVID-19


Nu de wereld nog steeds in de greep is van de verspreiding van COVID-19, vragen velen van ons zich af wat de omvang is van de economische gevolgen van deze wereldwijde gezondheidscrisis.

De ongekende omstandigheden van de pandemie hebben met name bedrijven gedwongen hun werkmethoden opnieuw te evalueren en met alternatieve regelingen te komen. Velen zijn in deze tijd overgestapt op werken op afstand en kleine bedrijven zijn veel harder getroffen door de recente gebeurtenissen. Sommigen hebben zelfs hun operaties moeten stopzetten en hun deuren moeten sluiten.

Voor veel bedrijven heeft de onzekerheid van de huidige situatie hen slecht voorbereid en onzeker gemaakt over hoe ze verder moeten en zich voorbereiden op de toekomst. Velen hebben de extra angst dat ze gedurende enkele maanden niet kunnen overleven met verminderde winstmarges.

De pandemie heeft, kortom, onoplosbare problemen voor bedrijven blootgelegd.

Het is echter ook een wake-up call voor velen om hun praktijken opnieuw te evalueren en zich te concentreren op wat belangrijk is voor het voortbestaan ​​van elk bedrijf, laat staan ​​het succes.

  • Investeer in je team

Het is geen verrassing dat bedrijven die veel investeren in de groei en ontwikkeling van hun personeelsbestand, goed presteren tijdens een crisis.

Een  goed opgeleid personeelsbestand dat voortdurend wordt uitgedaagd, aangemoedigd en kansen krijgt voor persoonlijke groei, is van nature meer gemotiveerd en betrokken  bij hun werk.

Hoewel dit bij elke beurt een voordeel is, is het vooral het geval wanneer werken op afstand of thuiswerken de nieuwe norm wordt. Het kan voor deze medewerkers gemakkelijker zijn om betrokken, productief en gemotiveerd te blijven ondanks veranderende omstandigheden.

  • Stroomlijn processen

Een bedrijf mag nooit extra tijd of geld besteden aan taken die niet nodig zijn. Door inefficiënties te verminderen en bedrijfsprocessen te stroomlijnen, kan een bedrijf zijn productiviteit verhogen.

Deze processen moeten erop gericht zijn de algehele activiteiten naadloos te laten verlopen. Dit betekent dat deze processen, door op hun plaats te zijn, ervoor zorgen dat de bewerkingen soepel en ononderbroken verlopen, met weinig tot geen extra inspanningen om ervoor te zorgen dat elke taak correct wordt uitgevoerd.

Door inefficiënties weg te werken, wordt ook de kans vergroot dat een bedrijf economische crises overleeft, omdat ze de winstmarges kunnen verbeteren en geld intelligent kunnen besteden.

  • Uitgavenoptimalisatie

Programma’s voor het optimaliseren van uitgaven zijn enkele van de meest effectieve manieren om waarde toe te voegen aan uw bedrijf.

Bedrijven moeten kijken naar alle bedrijfsonderdelen en gerelateerde uitgaventerreinen, inclusief kernuitgaven (cruciaal voor het bedrijf) en niet-kernuitgaven (algemene uitgaven inclusief IT, nutsvoorzieningen, logistiek, brandstof, vloot, professionele diensten en andere).

Dit soort oefeningen kan voor elk bedrijf veel waarde opleveren in termen van concurrentievoordeel, kostenreductie, risico-optimalisatie, prestatieverbetering en andere voordelen.

Bovendien zorgt het optimaliseren van de kosten ervoor dat er meer geld overblijft dat kan worden geïnvesteerd op manieren die waarde toevoegen aan het bedrijf, zoals opleiding van werknemers.

Om hierin succesvol te zijn, zijn drie elementen cruciaal:

– Een langetermijnvisie hebben en een sterk en efficiënt ecosysteem van partners / leveranciers ontwikkelen

– Gebruikmaken van een pragmatische projectmanagementbenadering en best practices in change management

– Expertise hebben in de verschillende bestedingscategorieën, waaronder markt, innovatie, bedrijfsmodellen en contractgerelateerde uitgaven

  • Effectief projectmanagement

Dit lijkt misschien een voor de hand liggend punt, maar hoe meer een bedrijf groeit, hoe moeilijker het wordt om het projectmanagement onder controle te houden en te zorgen voor efficiëntie en het tijdig halen van deadlines.

Projectbeheer omvat een breed scala aan activiteiten, van de toewijzing van middelen tot de uiteindelijke voltooiing, en het is van cruciaal belang dat elke stap wordt geoptimaliseerd voor meer waardecreatie.

In dit proces kan het inhuren van een extern adviesbureau om uw projectbeheersystemen te vernieuwen de meest effectieve oplossing voor uw bedrijf zijn. Adviesbureaus kunnen u branchekennis en aanbevelingen bieden op basis van bewezen best practices .

De vaardigheden van professionele consultants liggen bij het optimaliseren van bedrijven en ze beschikken over de nodige tools om de juiste beslissing te nemen. Kronos Group gebruikt namelijk een Environmet Perception Tool (EPT ©) om de volwassenheid van een organisatie te beoordelen. Hun projectmanagement-consultancyteam evalueert vervolgens deze resultaten en begeleidt uw bedrijf stap voor stap met praktische aanbevelingen om succesvol projectmanagement uit te voeren.

HOE EEN ZAKELIJK ADVIESBEDRIJF UW ACTIVITEITEN VEERKRACHTIGER KAN MAKEN

Door samen te werken met professionele consultants, kunt u alle onderdelen van uw bedrijf grondiger optimaliseren dan met interne onderzoeken. Dit komt omdat het voor bedrijven moeilijk kan zijn om af te wijken van hun werktradities en bedrijfscultuur.

Deze tradities en cultuur kunnen factoren zijn die een bedrijf tegenhouden en resulteren in inefficiënties en verliezen.

Bij Kronos Group bieden we professionele diensten op het gebied van inkoop, financiën en projectmanagement. Ons team van meer dan honderd bekwame consultants heeft talloze organisaties geholpen hun activiteiten te optimaliseren door middel van onze pragmatische en visionaire aanpak, die de ultieme waarde voor klanten oplevert.

Spreek vandaag nog met ons team voor meer informatie .


Optimaliseer en herstart
your business

Lees hoe we kunnen helpen